Home Makijaż • Sztuka dobrego makijażu

Sztuka dobrego makijażu

 - 

Makijaż wykonujemy codziennie, a czasami nawet dwa razy, jeżeli udajemy się wieczorem na imprezę. Dobrze wykonany makijaż powinien być dopasowany do pory dnia, pory roku i naszej urody.

Jak dopasować makijaż?

Zadaniem makijażu jest zatuszowanie pewnych niedoskonałości urody i podkreślenie elementów zasługujących na uwagę. Nie wygląda ładnie grubo nałożony puder brązujący. Sprawia wrażenie sztuczności twarzy.

makijazZdecydowanie w okresie lata makijaż powinien być lekki. Niewielkie ilości podkładu (Karaja Photo Finish, Rimmel Lasting Finish lub inny) powinny tylko tuszować niewielkie pory lub przebarwienia. W zimie podkład może być mocniejszy, ponieważ równocześnie zabezpiecza cerę przed mrozem i wiatrem.

Do makijażu potrzebny będzie także korektor, który zamaskuje nawet duże przebarwienia. Do wyboru mamy zielony (na popękane naczyńka), beżowy (uniwersalny) oraz żółty (sińce, żyłki).

Tusz do rzęs jest konieczny dla podkreślenia głębokości spojrzenia, ładnego kształtu oczu. Tusze do rzęs nie tylko je kolorują, ale także podkręcają i przedłużają ( kosmetyki Rimmel, Max Factor).

Uzupełnieniem makijażu oczu są cienie do powiek. Nakładamy je od nasady nosa w kierunku zewnętrznym. Ina koniec szminka lub błyszczyk do ust. Gama kolorystyczna jest ogromna.

Author:Dagmara