Home Manicure • Jak dbać o paznokcie?

Jak dbać o paznokcie?

 - 

Zadbane i ładne paznokcie to niezbędne uzupełnienie zarówno codziennej stylistyki jak i wyjściowego makijażu. Ani tipsy, ani paznokcie hybrydowe nie będą dobrze wyglądały na zaniedbanych paznokciach.

Jak dbać o paznokcie

kosmetykiSprawą najważniejszą to chronienie ich przed czynnikami szkodliwymi, czyli w czasie wykonywania prac porządkowych w domu używamy rękawiczek. Ręce myjemy środkami nie zawierającymi mydła, które ma właściwości wysuszające. Codziennie przed snem smarujemy ręce specjalnym kremem do rąk i paznokci.

Pod wpływem niedoboru witaminy B, cynku, żelaza i krzemu paznokcie łatwo się łamią, rozdwajają, ich płytka może być pofałdowana lub zmieniać zabarwienie. Należy wtedy zmodyfikować dietę i zastosować kosmetyki do paznokci, które je odbudują i wzmocnią. Na rynku dostępne są kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji paznokci, odżywki, preparaty powierzchniowe, utwardzacze i podkłady pod lakiery z dodatkową zawartością witamin i mikroelementów.

Modne paznokcie

To oczywiście paznokcie ozdobione. W sezonie wiosna-lato 2016 widać wyraźnie dwa trendy. Jeden to paznokcie pomalowane lakierami jednokolorywmi. W tym sezonie obowiązuje pełna paleta barw, pastelowe, jaskrawe, a nawet brokaty. Drugi kierunek to paznokcie multicolor. Najbardziej modne jest łączenie bieli z żółtym, czerwonym, a zwłaszcza czarnym kolorem.

Author:Dagmara