Home Manicure • Jak długo stosować odżywkę do paznokci?

Jak długo stosować odżywkę do paznokci?

 - 
pielęgnacja paznokci

Przedłużanie metodą akrylową, żele, manicure hybrydowy czy nawet tradycyjne lakiery – to wszystko ma niekorzystny wpływ na stan płytki paznokcia. Pod wpływem substancji chemicznych zawartych w wymienionych wyżej produktach oraz pod wpływem acetonu i matowienia bloczkiem polerskim, płytka paznokcia niszczy się nieodwracalnie. Dlatego co jakiś czas warto zrezygnować z manicure dłoni i w tym czasie przeprowadzić kurację dobrym serum do paznokci.

 

Po jakie odżywki do paznokci sięgać?

 

Na rynku znaleźć można niezliczoną ilość produktów do pielęgnacji paznokci. Jeśli sprawdzają się u nas lakiery danej marki, warto sięgnąć również po odżywkę do paznokci tego producenta, ponieważ wówczas zmniejsza się ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Skoro nasze paznokcie tolerują dany lakier to istnieje duża szansa, że odżywka do paznokci danej marki będzie bazowała na podobnych składnikach. Oczywiście, składy odżywek a lakierów są różne. Przede wszystkim, te pierwsze zawierają substancje pielęgnujące takie jak rycyna czy skrzyp polny. Niestety, nie wszystkie odżywki oparte są na bazie naturalnych składników.

 

Czego unikać w składzie odżywek do paznokci?

 

Wybierając produkty do odbudowy paznokci, warto unikać tych z formaldehydem w składzie. Substancja ta często wywołuje niepożądane reakcje alergiczne. Odżywkę należy stosować tak długo, jak rekomenduje to producent. Zbyt długie stosowanie takiego preparatu może w konsekwencji osłabić paznokcie.

Author:Dagmara