Home Manicure • Jaka lampa do paznokci będzie lepsza – LED czy UV?

Jaka lampa do paznokci będzie lepsza – LED czy UV?

 - 
lampa ledowa biała do paznokci

Lampa do paznokci stała się produktem, który może służyć ludziom zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w prywatnych mieszkaniach. Są nawet ludzie, którzy uważają, że współcześnie nie można obejść się bez dobrej lampy hybrydowej w domu. Jednak wielu osobom zakup tego urządzenia sprawia spory problem, ponieważ wszystkie modele, parametry, czy właściwości mogą łatwo skołować potencjalnego klienta. Zatem jak powinna być wybrana lampa UV bądź lampa LED do paznokci, aby nie sprawiła zawodu kupującemu?

Lepiej sprawdzi się lampa LED czy UV?

Lampa UV do paznokci jest pod każdym aspektem gorsza od swojego LED-owego odpowiednika. LED-owy sprzęt jest nie tylko tańszy w utrzymaniu, posiada on również znacznie większą moc oświetlania paznokci, wymagając przy tym kilkukrotnie rzadszej wymiany żarówek, niż w przypadku lamp na ultrafiolet. Zatem hybrydowa lampa LED-owa jest ekonomiczniejsza, wygodniejsza i dająca lepsze rezultaty. Nie znaczy to jednak, że lampa UV jest złym narzędziem – ona również bardzo dobrze sprawdzi się do utwardzania lakieru. Tym co przemawia na jej korzyść jest to, że mimo większych kosztów utrzymania, jest ona zdecydowanie tańsza. Dlatego jeśli ktoś nie może sobie w danym momencie pozwolić na większy wydatek, powinien zdecydować się na lampę UV do paznokci.

Gabaryty lampy do paznokci

Należy mieć na uwadze, że lampy do paznokci potrafią być bardzo obszerne i ciężkie, dlatego podczas zakupu trzeba dokładnie przyglądać się rozmiarowi i wadze produktu. Istnieją lampy, które można łatwo zabrać w każdą podróż i w większości przypadków kupowanie ogromnego produktu nie ma sensu.

Dodatkowe funkcje lamp hybrydowych

Kupując lampę LED lub lampę UV do paznokci, powinno zwracać się uwagę także na dodatkowe funkcje produktu. Może się wydawać, że służą one jedynie zbędnej wygodzie, jednak spora część z nich ma wpływ zarówno na efekt końcowy utwardzenia manicure, a nawet na bezpieczeństwo. Przykładem takich mechanizmów jest system Low Heat Mode, którego obecność zapobiega marszczeniu się lakieru na paznokciach. Równie ważne może okazać się rozmieszczenie lamp, które decyduje o równomiernym utwardzeniu powierzchni. Warto też zadbać o bezpieczne użytkowanie, zaopatrując się w lampy z mechanizmami automatycznego włączania i wyłączania lamp.

Author:Dagmara