Home Włosy • Jak radzić sobie z problemem wypadających włosów?

Jak radzić sobie z problemem wypadających włosów?

 - 

Wypadanie włosów jest oczywiście naturalnym zjawiskiem. Problem zaczyna się jednak w momencie, kiedy wypadanie włosów staje się nadmierne. W takim przypadku stosować warto skuteczne sposoby, które zapobiegają wypadaniu włosów. Jakie działania warto podjąć?

Zmiana dietykhadi olejek na wypadające włosy

Warto wiedzieć, że często przyczyną wypadania włosów jest po prostu zła dieta. Brak witamin i składników mineralnych negatywnie wpływa na ogólny stan organizmu, w tym na skórę i włosy. Dlatego w przypadku problemu nadmiernej utraty włosów warto przeanalizować swoją codzienną dietę. Ważne jest, aby spożywać posiłki bogate w witaminy A, B, C i E. Witamina A wpływa na właściwy metabolizm komórek włosa. Witamina B wpływa na ogólny stan włosów i ich grubość. Witamina C wspiera produkcję kolagenu. Z kolei witamina E pobudza ukrwienie skóry. Właściwa dieta jest wręcz konieczna do tego, aby móc cieszyć się błyszczącymi, pięknymi i mocnymi włosami.

 

Właściwa pielęgnacja włosów

Sama dieta nie wystarczy bez właściwiej pielęgnacji włosów. Przyczyną wypadania włosów mogą być pewne czynności, które niestety dość często są wykonywane przez wiele osób. Mowa tu o stylizacji włosów na gorąco, płukaniu włosów gorącą wodą, zbyt częstym farbowaniu oraz stosowaniu bardzo silnych preparatów kosmetycznych. Wszystkie te czynności mogą mieć znaczący wpływ na nadmierne wypadanie włosów. Konieczne jest zatem ich zaprzestanie.

 

Stosowanie preparatów kosmetycznych

Czasem jedynym wyjściem, aby zapobiec wypadaniu włosów, jest stosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych. Mowa tu przede wszystkim o olejkach. Dobrym przykładem może być olejek do włosów Khadi. Naturalne oleje roślinne bogate są w cenne składniki odżywcze i witaminy. Ich stosowanie jest bardzo proste. Olejek wystarczy codziennie wcierać w głowę. Wspomniany olejek Khadi łączy w sobie olejek sezamowy, kokosowy i rycynowy. Pierwszy odżywia włosy, drugi je nawilża, a trzeci wzmacnia. Co ciekawe Khadi olejek nie tylko pomaga przy wypadaniu włosów, ale również stymuluje ich przyrost.

In Włosy

Author:Dagmara