Home Malowanie ust • Pomadka Carmex do ust – omówienie zalet i wad produktu

Pomadka Carmex do ust – omówienie zalet i wad produktu

 - 
carmex

Choć wiele osób poświęca masę czasu i pieniędzy na pielęgnację skóry twarzy, włosów, czy paznokci, to nierzadko zapomina się o równie ważnych dla wyglądu zewnętrznego ustach. Tymczasem są one codziennie narażane na negatywne działanie słońca, wiatru, temperatury oraz wielu innych czynników zewnętrznych. W rezultacie mogą stać się spierzchnięte, wysychać, a nawet paść ofiarą ataku opryszczki. Na szczęście na rynku można znaleźć wiele tanich produktów, których regularne stosowanie pozwoli zachować usta w najlepszej kondycji. Jednym z nich jest pomadka Carmex, od wieków znana i ceniona w świecie kosmetycznym. Czy produkt ten jest godny swojej sławy?

Carmex do ust w sztyfcie – co to za produkt?

Pomadka w sztyfcie Carmex to najpraktyczniejsza forma klasycznego produktu pielęgnacyjnego w formie balsamu. Jest stworzony z naturalnych składników, a jedynym co może wywoływać uczulenie jest znajdujący się w produkcie kwas salicynowy. Celem kosmetyku jest ochrona ust przed wszystkimi czynnikami zewnętrznymi, a także ich nawilżanie i nadawanie połysku. Pomadka dostępna jest w kilku wersjach smakowych, które umilą aplikację produktu. Warto wspomnieć, że w 2005 roku farmaceuci ze Stanów Zjednoczonych obdarzyli pomadkę Carmex tytułem najlepszej pomadki ochronnej.

Zalety stosowania pomadki w sztyfcie Carmex

Oczywiście największą zaletą jest skuteczna ochrona ust i znakomity efekt regularnej aplikacji. Niemniej Carmex ze sklepu Cocolita jest również bardzo poręczny i łatwy w obsłudze, dzięki czemu można go zabrać ze sobą w każde miejsce – nawet chowając kosmetyk do kieszeni. Ponadto po nałożeniu jest on niewidoczny, dlatego stosowanie omawianego specyfiku jest bardzo dyskretne.

Czy pomadka od Carmex ma jakieś wady?

Wbrew pozorom pomadka ma niejedną wadę, co potrafi zniechęcać ludzi do jej regularnego zakupu. Mowa tu chociażby o konsystencji produktu, która uniemożliwia nakładanie go w małych ilościach (co jest nieekonomiczne), czy też sprawia, że przy wysokich temperaturach pomadka potrafi się rozpuścić. Poza tym kosmetyk daje wyraźny efekt mrowienia i schładzania ust, co dla jednych jest kolejną zaletą, ale dla innych już wadą. Niektórzy też nie są przekonani co do smaku i zapachu pomadki, ale jest to kwestia czysto subiektywna.

Author:Dagmara